Priority a požadavky SP ČR v oblasti digitální ekonomiky a Průmyslu 4.0 nalezenete zde.

 

Stanovisko k vyhlášce k digitalizaci stavebního řízení

SP ČR upozorňuje na zásadní časovou prodlevu v přípravě vyhlášky, ohrožení funkčnosti Portálu stavebníka, nedostatku času a informací k řádnému napojení a další úskalí. Z pohledu SP ČR je nutné zajistit co nejrychlejší napojení vlastníků dopravní a technické infrastruktury na Portál stavebníka, zajistit předávání požadovaných informací vlastníkům ve strojově čitelné podobě.
Zásadním požadavkem je využití přechodného období, kdy se v první fázi účinnosti vyhlášky (např. do konce roku 2024) umožní vlastníkům dopravní a technické infrastruktury poskytovat vyjádření vlastníků DI/TI stávajícím způsobem, aby se zabránilo zahlcení datových schránek a paralýze jejich i povolovacích procesů.

Svaz nabízí pro organizace kurzy ke směrnici NIS2

Do konce letošního roku se má do české legislativy propsat nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti (NIS2). Pokud se české firmy na novou legislativu včas nepřipraví, hrozí jim nejen vysoké pokuty, ale především ohrožení jejich kybernetické bezpečnosti. Nová směrnice má totiž plošně zvýšit odolnost vůči kybernetickým hrozbám. Aby se podniky mohly na dopady nové směrnice lépe připravit, přichystal pro ně Svaz průmyslu a dopravy ČR speciální kurzy. Těmi vás provedou přímo autoři připravovaného českého zákona. Kurzy se uskuteční v květnu a konat se budou postupně v Ostravě, Brně, Hradci Králové a Praze. Registrovat se na ně můžete již nyní.

kyber kurzy 2024 banner 03 2024

I když je legislativní proces často nevyzpytatelný, tak bezpečnostní opatření vyplývající ze směrnice NIS2 se měnit nebudou. Jak poznat, jestli pod novou směrnici spadá i vaše firma nebo vaši klienti, a jak se na dopady nového zákona o kyberetické bezpečnosti včas připravit - to vše se dozvíte na našich kurzech. Školit vás budou přímo autoři chystaného zákona. Můžete si být tedy jistí, že nic lepšího s relevantnějšími informaci na trhu kurzů v této oblasti neseženete! :-)

Registrovat se můžete na této stránce, kde si zvolíte termín a místo konání kurzu dle vašeho výběru. Pozor, počet míst na jednom kurzu je omezen na 20, nezapomeňte se proto registrovat včas.

V případě dotazů, prosím, kontaktujte Kateřinu Kalužovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) ze Sekce digitální ekonomiky a technologií.

Mapy.cz nově využívají letecké snímky z ČÚZK

Oblíbená česká mapová služba Mapy.cz společnosti Seznam.cz rozšiřuje dodavatele leteckých snímků. Vedle stávajícího poskytovatele fotek Topgis získávají nově Mapy.cz podklady také od Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Uživatelé tak budou mít k dispozici aktuálnější ortofoto.