Priority a požadavky SP ČR v oblasti digitální ekonomiky a Průmyslu 4.0 nalezenete zde.

 

Stanovisko k novele vyhlášky o digitální technické mapě kraje (2024)

SP ČR navrhuje upravit přechodné ustanovení kvůli zákonu o kritické infrastruktuře, zrušit povinnost identifikovat, které všechny části technické infrastruktury jsou kritickou infrastrukturou, zároveň umožnit vedení kritické infrastruktury ve veřejné části DTM dle rozhodnutí vlastníka technické infrastruktury, a další úpravy.

Svaz nabízí pro organizace kurzy ke směrnici NIS2

Do konce letošního roku se má do české legislativy propsat nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti (NIS2). Pokud se české firmy na novou legislativu včas nepřipraví, hrozí jim nejen vysoké pokuty, ale především ohrožení jejich kybernetické bezpečnosti. Nová směrnice má totiž plošně zvýšit odolnost vůči kybernetickým hrozbám. Aby se podniky mohly na dopady nové směrnice lépe připravit, přichystal pro ně Svaz průmyslu a dopravy ČR speciální kurzy. Těmi vás provedou přímo autoři připravovaného českého zákona. Vzhledem k aktuálnímu zdržení legislativního procesu jsme se rozhodli, že kurzy posuneme na pozdější termín (první kurzy by tak proběhly nejdříve v květnu 2024). Již v tuto chvíli pro vás ale připravujeme webinář, který bude zdarma a kde budete mít příležitost získat veškeré informace ohledně našich kurzů a nové regulace. Na webináři například zjistíte, jak vyhodnotit, v jakém rozsahu se nová regulace týká Vaší organizace a do jaké kategorie spadá.

I když nepředpokládáme, že by v chystaném českém zákoně došlo k výrazným obsahovým změnám, legislativní proces je často nevyzpytatelný. Na směrnici NIS2 se samozřejmě již nic měnit nebude, nicméně národní implementace této směrnice může stanovit specifika pouze pro ČR. Legislativní proces u návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti se oproti původním plánům opozdil, a protože Vám chceme zajistit opravdu ty nejpřesnější informace, rozhodli jsme se začátek kurzů posunout.

Chceme Vás ujistit, že Svaz průmyslu a dopravy ČR je připraven poskytnout Vám aktuální know-how přímo od autorů připravovaného zákona, abyste na nadcházející změny byli připraveni. Proto aktuálně pracujeme na přípravě webináře, který bude zdarma, a na kterém budete mít příležitost získat veškeré informace ohledně našich kurzů a nové regulace. Na webináři se např. dozvíte, v jakém rozsahu se nová regulace týká Vaší organizace a do jaké kategorie spadá.

Věříme, že se kurzů zúčastníte i v novém termínu, protože jsme přesvědčeni, že naše kurzy Vám poskytnou jedinečné informace, které Vám pomohou připravit se na nové povinnosti. O přesných termínech chystaných kurzů Vás budeme včas informovat.

V případě dotazů, prosím, kontaktujte Kateřinu Kalužovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) ze Sekce digitální ekonomiky a technologií.