Priority a požadavky SP ČR v oblasti daní a pojistného nalezenete zde.

 

Aktuální informace k novému daňovému generálnímu pardonu

Přehled daňových opatření MF k aktuálnímu nouzovému stavu a přímým restrikcím podnikatelské činnosti. Aktualizace: na závěr přidány informace o rozšíření generálního pardonu o nové sektory, dotčené dodatečnými vládními restrikcemi.

Stanovisko k návrhu státního rozpočtu na rok 2021

Svaz zásadně odmítá přijímání politických opatření, které přímo nesouvisí s krizí či skutečným dlouhodobým růstem (růstem potenciálu ekonomiky) a která zvyšují deficit. Firmy se obávají, že, stejně jako v minulosti, bude vláda v budoucnu hledat zdroje rozpočtu právě u nich - dalším přímým či nepřímým zdaněním či omezením prostředků pro rozvoj podnikatelského prostředí.

Návrh vyhlášky k daňovým formulářovým podáním

Problematika daňových formulářů jako nástroje komunikace mezi daňovým subjektem a správcem daně je pro Svaz průmyslu a dopravy ČR důležitá z pohledu dlouhodobě vysoké administrativní zátěže pro firmy. V Programovém prohlášení Svazu průmyslu výslovně uvádíme několik požadavků, jakými je například snižování počtu položek v daňových formulářích například odstraněním údajů, které má správce daně k dispozici (především registrační údaje), či požadavek na to, aby nebyly prováděny změny znamenající ztížení z pohledu uživatele.