Svaz ocenil nejlepší školu ve svařování

Již podeváté udělil Svaz průmyslu a dopravy ČR záštitu soutěži ve svařování O Zlatou kuklu SIAD. V ní se utkali žáci i žákyně středních škol z celé republiky. Svaz navíc každoročně oceňuje nejlepší školu. A jak to dopadlo?

Digitalizace ve firmách = příležitost nikoliv hrozba pro zaměstnance

Jurečka v KK 29.4.2024Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka představil vzdělávací e-shop jsemvkurzu.cz. MPSV a Úřad práce ČR jím reagují na zásadní proměnu trhu práce. Pod vlivem rostoucí digitalizace a automatizace výroby může přijít o "tradiční" práci až 300 tisíc lidí. Tyto kurzy pomohou lidem přizpůsobit se novým trendům, zvýšit si svou kvalifikaci a také rodinný příjem.

Podkategorie

Svaz průmyslu a dopravy ČR působí po celé České republice prostřednictvím regionálních zastoupení v jednotlivých krajích. Díky tomu předává včas svým členům informace o aktuální legislativě nezbytné pro jejich podnikání. Aktivně komunikuje s veřejnou správou a je významným sociálním partnerem i na regionální úrovni.

Zástupci v regionálních kancelářích pořádají nejen vzdělávací semináře, organizují aktivity na podporu technického vzdělávání, ale zajišťují i spolupráci mezi firmami a školami v regionu. Dále propojují významné zaměstnavatele v regionu. Výstupy z jejich setkání jsou často důležité pro přípravu podkladů v připomínkovém řízení při novelizaci zákonů. Kanceláře jednotlivých regionálních zastoupení sídlí v Plzni, Praze, Liberci, Brně, Olomouci a v Ostravě.

Můžete si zobrazit články týkající se pouze konkrétního kraje: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Zlínský kraj.